Zimný spánok, volebné šialenstvo či solidarita v priamom prenose?

ÄŒR-menÅ¡iny-Romové-protest-Ústí n.L.-2Vyzerá to tak, že sa pomaličky prebúdzame zo zimného spánku. Koncertov v poslednom čase veľa nebolo, veci okolo vydania LP s Paperplanecrash sme dali dokopy a  pomaličky sa kryštalizujú a začíname potvrdzovat koncerty v novom roku a zároveň pripravovať ďalší hudobný materiál… Svet okolo nás ale nespal, ani najmenej…

Po nepochopiteľnom šialenstve a mánii za nemenovaným kandidátom na prezidenta v kultúrnych a pseudointelektuálnych kruhoch, ktorá zanechala hlbokú stopu v mediálnom priestore sa stala udalosť, ktorá podľa mňa stojí za zmienku omnoho viac. Bohužial, médiá sa na to pozerajú úplne ináč, takže až na malé výnimky, bola takmer ignorovaná. Jednalo sa o demonštráciu zvolanú iniciatívou Bydlení pro všechny pred Ministerstvom práce a sociálnych vecí v Prahe. Demonštrácia mala havne upozorniť na krízovú situáciu sociálne vylúčených rodín z Předlic v Ústí  nad Labem, ktorým nie je pred nástrahami realitných podvodníkov schopné pomôcť ani mesto ani štát. Keďže netiekla krv a nič nevybuchlo, odozva médií bola celkom slabá, pozornosť nepriniesla ani záverečná guľovačka s policajnými ťažkoodencami. Viac o demonštrácii sa dá dozvedieť tu, viac informácií o celom probléme je tu.

I’m sorry for the article in slovak language only. It is about the racist social politics in the Czech Republic. You can find some information in English here. If you are interested in this topic, drop us an email please.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky / News, Politika / Politics. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s