Revenge of the Nerds: Jarní nálož koncertů

Jaro je ideální na tour s kapelou. Ještě není moc horko a již není ani třeštivá zima (která ale tento rok u nás nebyla). O tom, že všechno je v rozkvětu, dny začínají být dlouhé a že je lásky čas ani nebudu hovořit. Dalším prvkem podmiňujícím vhodnost turné jsou pohanské/křesťanské svátky (Velikonoce), které příjemným způsobem případně zkrátí nutnou dovolenou v práci. Možná i proto se pytel s koncerty na jaře roztrhl. Tady je tedy popis spřízněných kapel a koncertů, které proběhnou v dubnu pod hlavičkou Revenge of The Nerds.

První koncert proběhne jako doprovodný program v rámci prvního dne anarchistického festivalu knihy 19.4.2014 v Café v Lese a zahrají na něm:

xFirst World Problemx (Vietnam/Německo)- anarcho-feministický vegan straigh edge hardcore. Personální složení kapely je čistě ženské, což je v tomto případě politický záměr. Texty se věnují otázkám paternalismu, rasismu, sexismu a kolonialismu a směrují k otevření konverzace a hledání řešení.

xfwpx

xFirst World Problemx

Friend Crush  (Německo) – queer emo punk z Berlína. Podle vlastních slov nachází hudební inspiraci v devadesátkovém emu a milují pop-punkové melodie. Jejich texty jsou o možnostech sebevyjádření a vzájemné přátelské podpoře, transfobii anebo o rozdílech vznikajících v důsledku sociálních nerovností. Poslechnout Friend Crush si můžete tady.

Still Breathing (Finsko) – hip hop Helsinky. Still Breathing je projekt jednoho člověka, podle vlastních slov je to rap, protkaný popovými melodiemi, přímo od srdce. Texty jsou o o každodenních problémech a hledaní východiska a smyslu. Pár nahrávek je tady.

Druhý koncert 20.4.2014 je taktéž doprovodným programem anarchistického festivalu knihy, ale proběhne tentokrát v Café Na Půl Cesty.

Zahrají na něm:

Oaken (Maďarsko) – hrají temný a zlý hardcore načichlý black a post metalem. Jestli hledáš přirovnání, tak smíchej energii a špínu His Hero Is Gone, auru Catharsis a mohutnost Amen Ra. Oaken vydávají split 12″ s Marnost, který by měl už být na koncertě k dostání.

oaken

Oaken

Proti Všem  – temný vegan folk punk projekt Miloše z kapely Aorta. Striktní DIY přístup a osobní texty. Recenze na album tady.

Aby toho nebylo úplně málo, tak pár dní po prvních dvou koncertech se uskuteční třetí koncert (23.4.2014) opět v Café Na Půl Cesty. Tentokrát na něm vystoupí:

Finnistere (Německo) – naléhavý hardcore crust ve stopách kapel jako From Ashes Rise nebo Ekkaia. Za 7 let existence mají na kontě samostatné LP, jednostranný dvanáctipalec a splity s Alpinist a Geraniüm. Členové a členka kapely se jinak podílí/podíleli na Constraszt! Records a bývalém autonomním centru v Kölnu. K poslechu tady.

Avvika (Švédsko/ČR) – téměř zbrusu nová kapela členů Daleko, Finis Afemie a Tabula Rasa. Na kontě již mají velkou desku a desetidenní tour před tímto koncertem na krku. Hrají temný melancholický crust s odkazem k Fall of Efrafa, Light Bearer a pod. Poslechni si je tady.

Drip of Lies (Polsko) – melodický hardcore/crust ve stylu pozdních From Ashes Rise. Jejich diskografie je tady.

DripOfLies

Drip Of Lies

Bagna (Bělorusko) – hrají naštvaný politický anarcho-crust d-beat.

Všechny koncerty jsou s dobrovolným vstupným, co samozřejmě neznamená, že jsou zadarmo. Když nemáš peníze, na koncert přijď, ale když můžeš, podpoř příspěvkem kapely na turné. DIY scéna není sponzorovaná a placená z reklam. Takže jak si to uděláme, takové to budeme mít…

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky / News, Pozvánky / Events se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s