KLINIKA!!!

10648465_10205363557558757_7334192199570794851_oPřed pár dny parta lidí zasquatovala dlouho nevyužívaný objekt bývalé poliklinice na Žižkově s plánem otevřít autonomní kulturní a sociální centrum a hned se dala do práce. Kromě toho, že barák vyklidili od bordelu a začali na něm fyzicka pracovat, tak si dali záležet i na tom, aby vysvětlili, proč by takové místo mělo existovat. Fízlové si dali tu práci, že hned začali účastníky označovat za extrémisty a připravovat se na to, že Kliniku vyklidí.

Jenže tohle je přesně to místo, které v Praze chybí. Místo, které si lidi vytvoří sami a přiroste jim k srdci. Místo, které dá lidem prostor dělat věci, které chtějí, bez nutnosti vysolit peníze při každé příležitosti. Místo, které by nebylo závislé na grantech a projektech. Místo, o které se lidé nebudou muset doprošovat a pak se za něj někomu cítit zavázáni. Místo, které nebude záviset na lukrativitě aktuálních trendů.

Město je prostor, kde žijeme všichni společně, a možnost tvořit a přetvářet ho podle svých potřeb by měla patřit lidem, ne developerům a úředníkům. Jen tak si k němu můžeme budovat vztah a cítit za něj zodpovědnost.

Nejlepší jsou věci, které si uděláme sami. Ať žije Klinika.

Příspěvek byl publikován v rubrice Politika / Politics. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s